Oto çizik giderici kalem Ürün Görseli

Araba Çizikgeleri ve Araç Sigortası

Aracınızın yan tarafını silip sarmalayan şeyin kulak çınlayan sesini işitme veya bir alışveriş gezisinden geri dönme ya da aracınızı gözetimsiz bırakma ve aracınızın hepsinin çizilmiş olduğunu gören kısa süreden haber almak daha da kötü bir şey değildir.

Araç sigortası söz konusu olduğunda araba çizikleri aynı şekilde ele alınmaz; Bir sürü değişken oynanır. Aracınıza bir çizik kazandırırsanız ne tür bir araba sigortası iddiası görüyorsunuz?

Aracınız Nasıl Çizildi?

Kazanın asıl nedeni, araç sigorta taşıyıcısının hasarları onarmak için ödemeyeceği konusunda büyük fark yaratıyor. Farklı faktörlerden kaynaklanan çizikler farklı türdeki kapsama alanıyla kaplıdır – bazı hasar türleri için belirli bir kapsama alanınız yoksa şans eseri ortaya çıkar. Hasarın sebebini bilmek, sigorta talebinde bulunmanın ilk adımıdır.

Kapsamlı Kapsam Kaplı Çizikler

Kapsamlı bir kapsama faktöründen kaynaklanan bir çizikiniz varsa, sigorta şirketinizin hasarı onarmak için ödeme yapması için hasar görmüş araç üzerinde kapsamlı listelenmelidir.

• Aracınız bir vandalizm davasına girmişti.

• Aracınıza bir ağaç dalı düştü.

• Rüzgarla itilen bir alışveriş arabası arabanızla çarpışır.

Muhtemelen  , kapsamlı teminatınız üzerinde bir indirime hakkınız olacak  ve sigorta kapsamına girmeden önce indirilebilecek miktarı karşılamanız ve aracınızı tamir ettirme masraflarını karşılamanız gerekir.

Bir vandalize araba sigortası talebi genellikle bir polis raporu gerektirir.

Örnek: John’un kamyonu, aracın sürücü tarafı boyunca oldukça korkunç çizildi. Araç açıkça düzensiz işaretlere ve çiziklerin ciddiyetine dayanarak kasıtlı olarak çizilmişti. John bir polis raporu hazırladı.

Daha sonra onun hak iddia sigorta taşıyıcısı o çünkü kapsamlı kapsama kamyonuna listelenen. Vergi kesintisi 100 dolardır. John, 100 dolarlık indirilemeyen parasını ödemekle sorumludur ve arabasının sigorta poliçesi, hasarı onarmanın geri kalan masrafını karşılayacaktır.

Çarpışma Kaplamasıyla Örtülen Çizikler

Sıçrama başka bir nesneye çarptığı zaman çizilmeye karşı çarpışma kapsamı gereklidir. Sıkı sıkıştırılmış bir durumda cansız bir nesneye olan mesafeyi yanlış değerlendirmek kolaydır. Bazen bir çizik kaçınılmazdır. Bir çarpışma ile ilgili çizik, aracınızı kullanan kişiden başka birisi hasara neden olmazsa, bir indirilemeyle birlikte gelir.

• Posta kutusu veya kutup gibi cansız bir nesne tarafından zar zor kazımak

• Araba kapısı arabanıza park etme

• Aradaki başka bir aracı süpürürken

• Araba yıkamada çizik

• Sürüş esnasında ağaç dallarının kazıması

Örnek: Otoyolun altından giderken, bir aracın John’un şeridine karıştığı ve aracın yolcu tarafında yan silecek olduğu yönünde. John aracının kontrolünü elinde tutuyor ve ikisi de en yakın benzin istasyonuna biniyorlar. John, arızalı sürücünün sigorta bilgilerini alır ve arıza sürücülerinin sigorta poliçesine karşı bir talepte bulunabilir.

Michigan sürücüleri farklı kurallara sahiptir.

Arabamın Nasıl Çizildiğini Bilmesem Ne?

Aracınızın nasıl çizildiğini bilmemek bir sorun olabilir. Hak talebinde bulunabilir ve durumla ilgili hak talebi ayarlayıcısıyla görüşebilirsiniz. Hasar düzenlemeleri çok fazla hasar görüyorlar, sadece çiziklere bakarak hasara neden olanın iyi bir fikrini alabiliyor olabilirler. Aşırı çizikler çoğunlukla bir çarpışma sonucu ortaya çıkar. İdare ayarlayıcısına nasıl devam edilmesi gerekecek.

Tek başına onarım yapmayı mı düşünüyorsun? Check out Popüler Tamirciler 10 Araba Scratch Onarım İpuçları.

Çizimler, şiddet ve onarım maliyeti arasında değişebilir. Onarım maliyetinin ne kadar olacağını belirlemek için bir gövde mağazasından tahminler alın. Kazanın bir araba sigortası talebinde bulunması gerekip gerekmediğine karar verirken indirgenmeden aklınızda tutun. Bazen hasarı onarmak ve hiç bir hak talep etmemek daha iyidir.

Sonuçta kişisel bir tercih olmasına rağmen, verilen durumunuz için değerli bir iddiaya bakıp bakmadığınızı size rehberlik edebilen, lisanslı bir sigorta acentesinden yardım isteyin.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )